czwartek, 24 września 2020

Kontakt

allekonie
 

Ośrodki jeździeckie

 

AlleKonie przegląda teraz 101 gości i 7 zalogowanych użytkowników
 

Partnerzy

projekty garaży


Ściółka trocinowa - najlepszym rozwiązaniem dla utrzymania czystości w stajni

Przy hodowli koni, a zwłaszcza podczas ich pobytu w boksach niezwykle ważnymi są dwa czynniki, które sprawią, że nasi podopieczni będą czuli się niezwykle komfortowo. Pierwszym z nich jest komfort psychiczny – zapewnienie odpowiednich warunków przybywania zwierzęcia w zwłaszcza zamkniętym pomieszczeniu. Drugim elementem jest zdrowie fizyczne zwierzęcia w myśl prostej zasady: zdrowe zwierzę to piękne zwierzę, a nie ma co ukrywać, że każdy chce mieć swojego pupila zawsze w najlepszej formie.

Zadbajmy więc o dobre samopoczucie naszego konia. Jednym z najważniejszych elementów zachowania dobrego zdrowia jest właściwa izolacja między ciałem zwierzęcia a podłożem. Nawet jeżeli uważamy, że temperatura podłoża jest dość wysoka, a naszemu zwierzakowi nic nie będzie to zachęcamy do wybudowania domu z podłogą na gruncie bez jej ocieplania – lodowate nogi gwarantowane. W przypadku koni jest podobnie, przecież zwierze większość czasu spędza na nogach, a kopyta nie są wykonane ze skarpetek. Ściółka trocinowa jest jednym z najlepszych materiałów jakie można użyć, aby skutecznie odizolować podłoże od ciała zwierzęcia, co pozwala mu na komfortowy wypoczynek.

Drewno jest jednym z najlepszych izolatorów cieplnych znanych człowiekowi. Nawet dzisiaj ciężko jest otrzymać materiał, który dorównywałby jego właściwością termicznym, mechanicznym oraz ekologicznym. Ściółka trocinowa to przede wszystkim materiał naturalny, pozbawiony jakichkolwiek sztucznych substancji chemicznych.

Dodatkowo zachowuje się ona niezwykle sprężyście, dzięki czemu działa jak materac. Nawet mocno ugniecioną ściółkę wystarczy zruszyć dużymi grabiami, aby ponownie stała się ona niezwykle miękka.

Nie zapominajmy jednak, że nie każda ściółka trocinowa jest dobra. Jednym z najważniejszych czynników jakie wpływa na zdrowie konia jest nic innego jak pył zawarty w trocinach. Z tego względu wymaga się używania trocin o dużym stopniu odpylenia, takim jaki jest stosowany w ściółce dla zwierząt Poldrex Higienic.

Obecnie należy ona do jednych z najbardziej higienicznych, a także ekologicznych rodzajów podłoża, jakie można znaleźć na naszym rynku.

 


Jest to ściółka, której trociny są poddawane działaniu bardzo wysokiej temperatury, co sprawia, że jest ona sucha i pewnym stopniu zabezpieczona przed grzybami, czy pleśnią.

Jako, że odchody stałe mieszają się z odchodami płynnymi to kolejną ważną zaletą ściółki trocinowej jest powstawanie z niej bardzo wartościowego nawozu lub paliwa opałowego, które można spalać w specjalnych kotłach. Należy tutaj zaznaczyć, że Poldrex Higienic jest dostarczana w kilku rodzajach. Dla koni są stosowane trzy rodzaje ściółki: Higienic Classic, Higienic Premium oraz Granulat różniące się wielkością wióra, a wykonane są z drzew iglastych.

System ściółkowy Higienic to znakomite rozwiązanie gwarantujące koniom doskonałe warunki pobytu w boksie oraz pozwalające w prosty i tani sposób utrzymać jego higienę.

System Poldrex Higienic:

odznacza się niezwykle dużą chłonnością (min 300%)

oszczędza czas (nie wymaga częstego czyszczenia boksów)

oszczędza miejsce do składowania np. słomy (ściółka Higienic jest spaletyzowana, przechowywana w zamkniętych czystych i ofoliowanych opakowaniach)

zwierzęta są zdrowsze, dzięki zastosowaniu niezwykle wysokiemu stopniowi odpylenia

ściółka utrzymuje optymalny mikroklimat w pomieszczeniach redukując zapach amoniaku, tym samym eliminuje nieprzyjemną woń w pomieszczeniach oraz jego otoczeniu.

W trosce o ochronę środowiska i zdrowia zwierząt propagowane jest rolnictwo i hodowla ekologiczna, gdzie wykorzystywany jest ten rodzaj ściółki.

Tak więc ściółka dla zwierząt Poldrex Higienic to jedna z najlepszych pod względem zdrowotnym i finansowym propozycja dla hodowców oraz miłośników koni i nie tylko.

Ściółki Higienic można również zakupić w dwóch innych rodzajach: Granulat oraz drobną frakcję trocinową. Charakteryzują się one wyjątkowo małym rozmiarem wióra. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w przewozie koni oraz innych zwierząt hodowlanych. Dodatkowo dla osób szukających wyspecjalizowanych rodzajów podłoży dla koni przygotowano pellet marki German Horse.

 


Niezwykłą cechą tego rozwiązania jest jego duża chłonność. Jedno opakowanie German Horse Pellets pozwala na pochłoniecie 63 litrów moczu (przy jednym opakowaniu ok 15kg), dzięki czemu w znaczmy stopniu redukuje przykry zapach amoniaku, pozostawiając przyjemny zapach drewna.

Stosowanie ściółki dla koni typu Pellet w znacznym stopniu ogranicza powstawanie obornika, nawet do 80%. Dzięki swojej konsystencji ściółkę można w szybki i łatwy sposób oddzielić od odchodów za pomocą wideł. Mokry materiał ciemnieje i jest go również łatwo usunąć.

W swojej ofercie firma Poldrex posiada również wiele innych rodzajów ściółek, o różnych rozmiarach wióra (drobna frakcja trocinowa, Granulat, Standard, Classic, Premium) oraz ściółki z innych materiałów jak na przykład paździerz lniany.

Więcej informacji na temat ściółek znajdziecie Państwo na stronie: www.poldrex.pl

DODAJ OOGŁOSZENIE +


projekty stajni

Najbliższe imprezy

Google +

 

Reklama

ładne ogrody