piątek, 24 marca 2023

Kontakt

allekonie
 
 

AlleKonie przegląda teraz 108 gości i 6 zalogowanych użytkowników
 

Partnerzy

projekty garaży


Sposób na koronawirusowy lockdown - konie

Siedzenie w czterech ścianach jest uciążliwe. A wystarczy tylko wyjść na powietrze i pójść na spacer, by nabrać odpowiedniego dystansu do swoich codziennych trosk i zmartwień. Przymusowa  izolacja dotknęła nas wszystkich. Jednak są metody na stres. Jakie?

 

No wiadomo, konie. Ciągle się martwimy a jazda konna obniża napięcie związane ze stresem. Obcowanie ze zwierzęciem to unikalny typ relacji. Kontakt ze spontaniczną, kojącą naturą. 

 

Zwłaszcza, że przy pracy zdalnej, zdalnych lekcjach mamy mało ruchu. Siłownie, zajęcia sportowe poza sportem wyczynowym zostały zakazane, a tymczasem jazda konna wzmacnia odporność i poprawia wydolność serca i ogólną kondycję. 

 

Jazda konna stymuluje niemal wszystkie mięśnie, poprawia sylwetkę. Poza tym,  konie to substytut drugiego człowieka. Przebywanie w ich towarzystwie to możliwość spędzenia czasu z całą rodziną jeżeli wszyscy jeżdżą konno – to jesteśmy szczęśliwcami. A jeśli na przykład na konie wybierają się tylko najmłodsi, to i tak rodzice mogą miło spędzić czas na świeżym powietrzu, odetchnąć i wyrwać się z utartego rytmu home office, codziennej rutyny. 

 

A.W.

DODAJ OOGŁOSZENIE +


projekty stajni

Najbliższe imprezy

Google +

 

Reklama

ładne ogrody